Ливърпул с класика срещу Брентфорд

18:11, 12.11.2023
Чете се за: 02:07 мин.
ливърпул класика брентфорд

Отборът на Ливърпул се завърна към победите, след като в среща от 12-ия кръг на Висшата лига срази с класическото 3:0 като домакин състава на Брентфорд.

На своя "Анфилд" момчетата на Юрген Клоп имаха пълен контрол върху случващото се на терена, но трябваше доста да почакат преди да открият резултата, тъй като в средата на първото полувреме две попадения на Дарвин Нунес бяха отменени заради засада, като и в двата случая имаше намеса на системата ВАР.

Все пак логичното се случи в 39-ата минута, когато Нунес асистира на Мохамед Салах, който с диагонален удар ниско по тревата даде аванс на "мърсисайдци".

Отново египтянинът беше точен за 2:0 малко след час игра, като голът му с глава бе и под №200 за него в английския футбол, откакто той пристигна на Острова през лятото на 2017-а година.

В 74-ата минута пък Диого Жота оформи крайното 3:0 с чудесно изпълнение от границата на наказателното поле.

С успеха Ливърпул събра 27 точки и така се изравни на върха в подреждането с тимовете на Арсенал и Манчестър Сити, като тази вечер от 18:30 ч. "гражданите" гостуват на Челси в дербито на кръга.

По същото време Брентфорд остава на 10-ото място с 16 пункта, след като поражението днес сложи край на серията на "пчеличките" от три поредни победи в шампионата.

Душан Керкез: Дузпата беше очевидна
Сарафов вика за обяснение прокурора, който пусна шофьора, причинил катастрофата с Ферарио Спасов