Ливърпул записа минимална победа над Кристъл Палас в откриващия кръга мач във Висшата лига

Диого Жота отбеляза единственото попадение в мача в деветата минута и осигури трите точки за своя тим, който е на първо място в класирането.

Снимка:
16:44, 05.10.2024

Ливърпул спечели с 1:0 гостуването си на Кристъл Палас в първи мач от седмия кръг на Висшата лига на Англия и така записа трети пореден и общо шести успех.

Гол на португалеца Диого Жота още в деветата минута осигури трите точки в полза на "червените", които са на първо място в класирането с актив от 18 точки след шестия си успех през кампанията.

Коди Гакпо изведе Жота и той реализира победния гол на двубоя в Лондон.

В допълнителното време на първата част "орлите" пропуснаха да изравнят чрез Исмайла Сар, а в 57-ата минута Дийн Хендърсън се намеси решително след опит за гол на Мохамед Салах.

Последва нов пропуск на Жота след малко повече от час игра, а заключителният шанс за изравняване на Кристъл Палас беше пропуснат от Еберечи Езе в 85-ата минута.

Столичани са на 18-то място във Висшата лига със само три спечелени точки.

По-късно днес шампионът Манчестър Сити приема Фулъм, докато Арсенал е домакин на Саутхямптън. В неделя Астън Вила приема Манчестър Юнайтед.