Лудогорец победи Нордселанд и продължи към елиминациите в Лигата на конференциите

В последния мач българският шампион се наложи над Нордселанд с минималното 1:0

21:45, 14.12.2023
5196
Чете се за: 01:57 мин.
Якуб Пьотровски Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Нордселанд с минималното 1:0 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза в Лигата на конференциите. Якуб Пьотровски отбеляза победното попадение.

"Орлите" наложиха домакински натиск на стадион "Хювефарма Арена" в Разград и създадоха редица опасни атаки в хода на първото полувреме. Най-чистата дойде в 27-ата минута, когато Квадво Дуа стреля в напречната греда.

Кристиан Расмусен пък застраши вратата на Серджо Пад, но стражът спаси удара му.

След почивката гостите заиграха по-офанзивно. Бенямин Нигрен стреля в глава с лявата греда.

В 80-ата минута разградчани стигнаха до гол. Якуб Пьотровски стреля извън наказателното поле и след рикошет топката попадна във вратата на Андреас Хансен.

В ответната атака играчите на Йоханес Торуп мигновено потърсиха изравнителен гол, но Маркус Ингвартсен шутира плътно в лявата греда.

В друг мач от групата Фенербахче победи Спартак Търнава с 4:0.

Фенербахче оглави класирането в група "Н" с актив от 12 точки. Лудогорец продължава към 1/16-финалите на турнира, след като си заслужи втората позиция със същия брой точки. Нордселанд остана 3-и с 10 пункта. Спартак Търнава спечели само 1 точка срещу Нордселанд.