10:40, 15.02.2021
Чете се за: 00:32 мин.
Европейски футбол
лукаку качи интер върха серия дербито милан

Отборът на Интер надви у дома Лацио с 3:1 в дербито от 22-ия кръг на Серия "А". Ромелу Лукаку даде аванс на „нерадзурите“ в 22-та минута от дузпа, а в добавеното време на първата част отново белгийският нападател бе в прегръдките на съотборниците си след второто си попадение.

"Римските орли" намалиха резултата в 61-ата минута чрез Сергей Милинкович-Савич, но само три по-късно "нерадзурите" нанесоха решителен удар чрез Лаутаро Мартинес, който се разписа след асистенция на Лукаку.

До края не паднаха нови голове на "Сан Сиро" и така Интер се изкачи на върха в класирането с точка пред градския съперник Милан, който допусна неочаквана загуба при гостуването на новака Специя с 0:2. Лацио е седми с 40 пункта, на три точки от третия Рома.

За Интер предстои поредно градско дерби с Милан в неделя. Лацио приема в къщи Сампдория, преди отборът да приеме у дома европейския клубен шампион Байерн Мюнхен в първи осминафинал от Шампионска лига на 23 февруари.

Националите по баскетбол победиха Академик (Пловдив) преди решителните мачове за ЕвроБаскет 2022
Жаклен защити титлата си в преследването, Владо Илиев 38-ми, Митко Герджиков 59-ти