Макс Верстапен спечели битката с болидите на Макларън за спринта за Гран при на Австрия

Нидерландецът тръгна от полпозишън и успя да увеличи преднината си във Формула 1 до 71 точки.

макс верстапен спечели битката болидите макларън спринта гран австрия
14:24, 29.06.2024

Макс Верстапен от Ред Бул устоя на предизвикателството на болидите на Макларън, за да спечели състезанието в спринта за Гран при на Австрия. Нидерландецът тръгна от полпозишън и успя да увеличи преднината си във Формула 1 до 71 точки.

Австралиецът Оскар Пиастри завърши втори с изоставане от 4.616 секунди, а съотборникът му Ландо Норис остана трети с пасив от 5.348 секунди.

Норис изпревари Верстапен на третия завой в петата от 23 обиколки, но след това загуби и от двамата пилоти на четвъртия завой.

„Това беше пикантно, нали“, каза трикратният световен шампион по отборното радио, след като взе карирания флаг за третата си победа в спринта от три старта през този сезон.

Джордж Ръсел беше четвърти с Мерцедес, а Карлос Сайнц с Ферари завърши пети. Техните съотборници Луис Хамилтън и Шарл Льоклер бяха съответно шести и седми, а Серхио Перес от Ред Бул осми.

Квалификациите за основното състезание на Гран при на Австрия в неделя следват по-късно днес.