Макс Верстапен спечели първата свободна тренировка за Гран При на Испания във Формула 1

макс верстапен спечели първата свободна тренировка гран испания формула
15:49, 02.06.2023

Лидерът в генералното класиране за сезона Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделното Гран При на Испания във Формула 1.

Двукратният световен шампион Верстапен направи най-бърза обиколка на пистата в Барселона за 1:14.606 минута и остави на 0.768 секунди съотборника си Серхио Перес.

Трети на 0.812 зад нидерландеца се нареди Естебан Окон (Франция) с "Алпин".

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" завърши на 12-о място, на 1.239 секунда зад Ферстапен.

В генералното класиране за сезона нидерландецът има 144 точки и води с 39 пред Перес, а трети е Фернандо Алонсо (Испания) с "Астън Мартин" с 93 точки.

Втората свободна тренировка е по-късно днес.

Гледайте финала на Евро 2023 по футбол за юноши до 17 г. тази вечер от 20.50 часа по БНТ 3
Посланикът на Италия у нас: Какви са предизвикателствата пред страната