Макс Верстапен спечели спринтовото състезание в САЩ

макс верстапен спечели спринтовото състезание сащ
08:48, 22.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Макс Верстапен (Нидерландия, Ред Бул) спечели своя трети спринт от началото на сезон 2023 във Формула 1, след като ликува на „Пистата на Америките“ край Остин, щата Тексас.

26-годишният холандец водеше необезпокояван от полпозишън, за да финишира за 31:30.849 минути, с близо десет секунди пред възродения седемкратен шампион Люис Хамилтън от Мерцедес.

Третото място в спринта бе за Шарл Льоклер (Монако, Ферари), който още в първите обиколки изостана от водачите и завърши на 17.9 от победителя. Четвърти завърши Ландо Норис (Великобритания, Макларън), а шестицата допълниха Серхио Перес (Мексико, Ред Бул) и Карлос Сайнс (Испания, Ферари).

Седми се класира Пиер Гасли (Франция, Алпин), а осмото място, последно в зоната на точките, бе спечелено от Джордж Ръсел (Великобритания, Мерцедес).

С победата си Верстапен събра 213 точки и е на върха в генералното класиране.

Основното състезание за Гран При на САЩ, 19-ти кръг за сезон 2023 във Формула 1, е предвидено за днес в 22:00 часа българско време.