Манчестър Сити надви Ливърпул в петголово зрелище за Купата на Лигата

23:53, 22.12.2022
манчестър сити надви ливърпул петголово зрелище купата лигата

Отборът на Манчестър Сити стана последния четвъртфиналист в турнира за Купата на Лигата, след като детронира действащия шампион в надпреварата Ливърпул след успех с 3:2 на своя "Етихад" в поредния футболен спектакъл, който предложиха тези два тима.

Макар и без част от основните си футболисти заради завършилото на скоро световно първенство в Катар, двата отбора на разочароваха като зрителите по трибуните станаха свидетели на пет гола.

Ерлинг Холанд даде преднина на домакините още в 10-та минута, след като се възползва от центриране на Кевин Де Бройне и отбеляза своя гол №24 от началото на сезона.

Отговорът на "мърсисайдци" обаче не закъсня и още в 20-та минута Фабио Карвальо изравни след асистенция на Джеймс Милнър.

При този резултат дойде и краят на първата част, а стартът на втората не разочарова, тъй като Рияд Марез даде отново аванс на "гражданите" в 47-та минута, но секунди по-късно Мохамед Салах отново възстанови паритета.

Така се стигна до 58-та минута, когато Кевин Де Бройне качи топката на главата на Нейън Аке, а нидерландският бранител отблизо беше точен за 3:2, пращайки Сити към следващата фаза в надпреварата.