Манчестър Сити оглави Висшата лига след класическа победа при визитата си на Уулвърхемптън

манчестър сити оглави висшата лига класическа победа визитата уулвърхемптън
16:23, 17.09.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Манчестър Сити постигна класическа победа с 3:0 при визитата си на Уулвърхамптън в двубой от седмия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ откриха резултата на стадион „Молиню“ още в 55-ата секунда, когато Кевин Де Бройне центрира отдясно във вратарското поле на „вълците“, където Джак Грийлиш засече и се разписа във вратата, пазена от Жозе Са.

Шампионите на Англия удвоиха преднината си в 16-ата минута с поредното попадение на Ерлинг Холанд, което е под номер 11 за него от началото на кампанията във Висшата лига. Нападателят на Сити получи топката от Бернардо Силва на границата на наказателното поле и с майсторско изпълнение прати неспасяема топка в мрежат зад стража на Уулвс.

Половин час след началото на двубоя домакините останаха с човек по-малко на терена след изгонването на Колинс, който влезе с бутоните напред в корема на Грийлиш и съответно получи директен червен картон.

Преднината на гостите от Манчестър в срещата стана класическа в 68-ата минута. Де Бройне центрира ниско по земя отдясно в пеналтерията на домакините, а Фил Фоудън с докосване от движение оформи крайния резултат.

В класирането съставът на Хосеп Гуардиола събра актив от 17 точки и се изкачи на лидерската позиция с два пункта преднина пред втория Арсенал. Уулвърхамптън е 16-и с шест точки.

След гонка с полицията: Задържаха 9 нелегални мигранти на Орлов мост
Атракционно влакче с пиян шофьор се вряза в магазин в Слънчев бряг (ВИДЕО)