Манчестър Сити победи Байерн Мюнхен в контрола в Токио

манчестър сити победи байерн мюнхен контрола токио
18:00, 26.07.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Манчестър Сити, който през миналия сезон направи исторически требъл, победи Байерн Мюнхен с 2:1 в контрола, играна в Токио.

Головете за "гражданите" вкараха младият англичанин Джеймс Макейти и Аймерик Лапорт. 18-годишният французин Матис Тел междувременно бе изравнил за шампиона на Германия.

20-годишният Макейти, който през миналия сезон бе даден под наем на Шефилд Юнайтед, откри резултата в 21-вата минута.

Треньорът на Байерн Томас Тухел напълно смени състава си след почивката, докато Пеп Гуардиола направи осем промени в тима на Сити. Резервата Тел изравни за баварците десет минути преди края на редовното време, а Лапорт донесе успеха на англичаните в 86-ата минута.

В игра за Манчестър Сити не се появи Кевин Де Бройне, а за Байерн не влезе новото попълнение Рафаел Герейро, който е контузен. Титуляр за Сити бе Кайл Уокър, който е пред трансфер именно в Байерн.

"Гражданите" ще играят срещу Атлетико Мадрид в Сеул в неделя, преди отборът да се прибере в Англия за мача с Арсенал на 6 август за "Комюнити Шйлд".

Байерн ще срещне японския Кавазаки Фронтале в Токио, а след това пътува до Сингапур, където на 1 август ще играе срещу Ливърпул. Баварците излизат за последната си контрола срещу Монако на 7 август.

България започна с победа европейското по плажен волейбол под 22 г.
Ураганен вятър изкорени дървета в Италия (Снимки)