Марица се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол за жени

В четвъртфиналите „жълто-сините“ надиграха категорично отбора на ДКС Варна с 3:0

марица класира полуфиналите турнира купата българия волейбол жени
20:40, 08.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Защитаващият трофея си отбор на Марица Пд се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол за жени. В четвъртфиналите „жълто-сините“ надиграха категорично отбора на ДКС Варна с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) у дома.

Тимът на Марица бе много по-добрият на полето в зала „Сила“ и заслужено стигна до убедителен успех. В първия гейм възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов натрупаха ранна преднина, която увеличиха до 18:13 и до края на частта дадоха само точка на гостите – 25:14.

Вторият гейм бе спечелен дори по-категорично от „жълто-сините“, които загубиха само 8 разигравания в хода на втората част – 25:8.

Третият гейм се разви равностойно. Гостите от Варна стартираха по-силно и поведоха с 15:11. Стигна се до 19:15, но тогава пловдивският тим направи серия от 7 поредни точки и това се оказа ключово за крайния изход от срещата - 25:22.

По този начин Марица продължава напред към полуфиналите в турнира за Купата на България, където ще се изправи срещу състава на Славия, който по-рано днес победи Дея спорт (Бургас) с 3:0 гейма като домакин.