Милан остава на върха в Серия "А" след домакински успех над Торино, Златан се завърна в игра

12:57, 10.01.2021
Чете се за: 00:30 мин.
Европейски футбол

Отборът на Милан поведе с четири точки на върха на класирането в Серия "А", след като победи Торино с 2:0 у дома в мач от 17-ия кръг на първенството.

В последния си мач "росонерите" записаха първа загуба от началото на сезона, след като бяха победени от Ювентус на "Сан Сиро", но миналата вечер те отговориха подобаващо.

Рафаел Леао даде преднина на домакините в 25-та минута, а Франк Кеси удвои аванса на Милан в 36-та минута от дузпа.

През второто полувреме не паднаха повече голове и тимът на Стефано Пиоли спечели с 2:0.

Добрата новина за тима е и завръщането в игра след контузия на Златан Ибрахимович, който се появи на терена в заключителни пет минути.

След този успех Милан вече има 40 точки, четири повече от втория Интер, който гостува а Рома днес от 13:30 часа българско време.

В други два мача от вчера Дженоа победи Болоня с 2:0, а Аталанта разби Беневетно с 4:1 като гост.

След щурма в Капитолия: ФБР арестува още двама от нападателите