Българският национален отбор по баскетбол на колички замина за Босна и Херцеговина без новия си старши треньор Антонио Куляндро.
Италианецът има здравословни проблеми, които попречиха на заминаването му за Сараево, но се очаква да се присъедини към състава във вторник. До сряда тренировките ще води Владимир Искров.
С леки здравословни проблеми замина и Владимир Гюров.
Отборът ни е в група D на европейското първенство с тимовете на домакините от Босна и Херцеговина, Хърватия и Унгария.
В първенството участват 14 тима, разделени в 4 групи.
Нашите ще открият шампионата с мач срещу домакините на 15 юни, а ден по-късно излизат срещу Хърватия. На 17 юни е мачът срещу тима на Унгария, над който през 2019 г. е първата и засега единствена победа в официално състезание на отбора ни.
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект