Националките до 16 г. с категорична победа на еврошампионата в Коня

от Веселин Михайлов
00:38, 18.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Снимка: FIBA

Българският национален отбор за момичета до 16 години записа първи успех на европейското първенство в Коня, Дивизия Б. Баскетболистките на Лъчезар Коцев не оставиха шансове на Люксембург след 82:49 в мач от третия кръг в Спортен комплекс „Коня“. Българките си свършиха работата още през първото полувреме и до края обезличиха своите съпернички.

Така младите „лъвици“ имат на сметката си победа и поражение, като заемат четвъртото място във временното класиране. Следващият мач за българския тим ще бъде на 19 август (понеделник), когато ще срещне Чехия.

Интрига имаше само в началото, но след това българките се поздравиха с аванс от 4 точки в края на първата част. Във втория период младите „лъвици“ увеличиха оборотите и авансът им за отрицателно време прехвърли двуцифрени изражения, за да оформят 45:22 на голямата почивка. През второто полувреме символичните гости окончателно сложиха край на интригата.

Катрина Бозова блесна за българския тим с 20 точки, 8 асистенции и 5 точни шута от далечна дистанция. Габриела Коцева реализира 18, Деяна Станиславова има 13 точки и 9 борби.

Катрин Мисавейдж бе най-резултатна за Люксембург с 12 точки, Тереза Лиска остана с 11.

Станислав Генчев: Съжалявам, че не успяхме да вкараме гол