Вицепрезидентът на Българската федерация по художествена гимнастика с мастър клас на открито. В Южния парк в столицата тя и помощник треньорът на националния ансамбъл при девойките Жанина Иванова предадоха своя опит и умения на млади таланти.
Събитието, което има за цел да популяризира активния начин да живот, беше посетено от над 55 деца от клубовете по художествена гимнастика, както и от желаещи да се докоснат до спорта, които бяха в парка.
Световното първенство, което ще се проведе от 14 до 18 септември в София, ще бъде в ефира на БНТ. А според Владинова, която е посланик на шампионата, той може да бъде още едно вдъхновение за младите момичета, които искат да се развият в този спорт.
Повече за събитието можете да видите във видеото.
Автор: Калин Гугов
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Дара Стоянова заема осмо място във временното класиране за многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Румъния
Руският отбор по художествена гимнастика се оттегли от участие в Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите