Маестро Найден Тодоров се завръща в Букурещ в една от най-красивите европейски зали Атенеум с програма, която включва безсмъртната творба на Панчо Владигеров - Рапсодия „Вардар“, съобщават от Софийската филхармония.
В две поредни вечери – днес и утре, той ще си партнира с Букурещката филхармония и солистката Алина Холендер. Програмата на вечерта включва още Шуман – Концерт за виолончело и Втора симфония от Брамс.
Маестро Тодоров използва времето в румънската столица, за да договаря гостуване в нея на Софийската филхармония.

Основан през 1868 г., Букурещкия филхармоничен оркестър е един от най-старите в страната. След като дворецът на румънския Атенеум е построен през 1888 г., оркестърът открива тази сграда с концерт на 5 март 1889 г. и Атенеумът става новият дом му дом.
Филхармонията е в основата на фондацията „Джордже Енеску“, която има за цел да подкрепя, насърчава и интегрира румънската култура в международната артистична верига.
Снимки: Софийска филхармония
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Над 70 литературни продукции на близо 30 страни предвижда 12-ото издание на фестивала "Синелибри"
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
България стана член на Комитета за опазване на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив
Продължава разследването за насилие над деца в интерната в с. Варненци, съобщиха от Апелативната прокуратура във Варна