Наполи надви Интер у дома и запази интригата в борбата за топ 4

20:58, 21.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.
наполи надви интер дома запази интригата борбата топ

Новият шампион на Италия Наполи победи с 3:1 като домакин състава на Интер в дербито на 36-ия кръг на Серия "А" и по този начин остави жива интригата в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

На "Естадио Диего Армандо Марадона" един от ключовите моменти дойде в края на първото полувреме, когато Роберто Галярдини от състава на "нерадзурите" беше изгонен за втори жълт картон и остави своите съотборници с човек по-малко за цялата втора част.

Очаквано това доведе до домакински натиск след почивката, който даде резултат в 66-ата минута. Замбо Ангиса беше забравен от отбраната на гостите в наказателното поле и с мощен удар от около 13-14 метра даде аванс на Наполи.

Интер все пак намери сили да стигне до равенството в 82-ата минута, когато Ромелу Лукаку се вмъкна между централните бранители на домакините и отблизо беше точен за 1:1.

Само три минути по-късно обаче капитанът на "партенопеите" Джовани Ди Лоренцо хвърли взриви стадиона със страхотно изпълнение от дистанция, което върна преднината на неаполитанци.

В добавеното време на срещата пък Джанлука Гаетано беше точен за Наполи, за да оформи крайното 3:1.

В подреждането Наполи отдавна е недостижим на върха, докато загубата остави Интер на 3-то място с 66 точки на само две пред 5-ия Милан, което обещава сериозна борба до края на сезона за топ 4.

"Нова демокрация" е близо до абсолютно мнозинство в гръцкия парламент, показват първите официални междинни резултати
Етна изригна отново, летището в Катания е затворено (СНИМКИ)