Наполи не срещна трудности при визитата си на Торино

19:30, 19.03.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Лидерът в италианската Серия "А" Наполи продължава да крачи уверено към титлата в Италия, след като в среща от 27-ия кръг надигра категорично с 4:0 като гост състава на Торино.

Виктор Осимен даде тон за успеха на "небесносините", след като откри резултата още в 9-та минута, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Пьотр Желински.

Малко след изтичането на първия половин час другата звезда на Наполи Хвича Кварацхелия беше съборен в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа, която грузинецът превърна в гол, за да удвои аванса на своя тим.

Скоро след началото на второто полувреме отново Виктор Осимен беше точен с глава, правейки резултата 3:0, като за нигериецът това бе гол №21 от началото на сезона в италианската Серия "А".

В 68-та минута отново Осимен беше в центъра на събитията, след като отне топката от бранител на Торино и с два паса кълбото стигна до Танги Ндомбеле, който оформи крайното 4:0.

В класирането Наполи вече има 71 точки и е с аванс от 21 пункта пред втория Интер, който по-късно тази вечер играе с Ювентус. Торино пък остава на 11-та позиция с 37 пункта.

Алберт Попов: Трябва да съм по-постоянен
Нетаняху призова началника на генералния щаб да вземе мерки срещу вълната от протести сред военните