Новак Джокович отпадна от турнира по тенис в Баня Лука след поражение от Душан Лайович

новак джокович отпадна турнира тенис баня лука поражение душан лайович
22:20, 21.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Душан Лайович записа най-голямата победа в кариерата си, елиминирайки Новак Джокович с 6-4, 7-6(6) на четвъртфинал в Баня Лука. На полуфинала сърбинът ще се изправи срещу Иржи Лехечка или Миомир Кецманович.

Лайович осъществи първия пробив в мача, след което спаси три брейкпойнта и увеличи преднината си на 3-1. Джокович намали резултата, но след това пропиля още четири шанса за пробив и неговия опонент възстанови разликата от два гейма. Въпреки това обаче световният №1 успя да отговори на предизвикателството и върна брейка, изравнявайки резултата при 4-4.

Радостта на световния №1 обаче не продължи дълго. Лайович поведе след нов пробив, след което отрази три брейкпойнта и спечели подаването си за 6-4.

Джокович направи пробив в началото на втората част, но след това пропиля още три брейкбола и Лайович изравни. В хода на сета двамата пропуснаха по още няколко шанса за пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Джокович пропиля три поредни възможности да спечели сета и това му струваше много скъпо, тъй като Лайович приключи мача със серия от пет безответни точки за крайното 6-4, 7-6(6) след 2 часа и 23 минути на корта.

Лошо проектиране на магистралния водопровод е причина за голямата авария във Варна
Генчев: Изключително е трудно, когато цяло второ полувреме играем с човек по-малко срещу най-класния отбор