Новак отне победата на Ливърпул в голово шоу

Брентфорд
21:43, 25.09.2021
Чете се за: 02:17 мин.

Двубоят между Ливърпул и Брентфорд от шестия кръг на Висшата лига завърши при резултат 3:3. Итън Пинок изведе напред домакините, но гостите стигнаха до обрат, благодарение на голове на Диого Жота и Мохамед Салах. Виталий Янелт изравни за лондончани, но Къртис Джоунс отново доближи възпитаниците на Юрген Клоп към победата. Йоан Уиса обаче се разписа, за да донесе точка на своя тим.

През първата част домакините поведоха в резултата. В 27-та минута Итън Пинок бе изведен сам срещу вратаря и с хладнокръвно изпълнение преодоля Алисон, за да направи резултата 1:0.

Само 4 минути по-късно мърсисайдци изравниха. Диого Жота засече с глава центриране на Джордан Хендерсън за 1:1.

Преди почивката Къртис Джоунс стреля, но ударът му срещна лявата греда.

След паузата Мохамед Салах отбеляза своето попадение №100 за Ливърпул във Висшата лига. Египтиянинът е футболистът, който най-бързо стига до 100 гола за клуба във Висшата лига (151 мача). Първоначално голът му бе отменен, заради засада, но ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР и бе зачетен за 2:1.

Лондонският тим обаче изравни 10 минути по-късно. Виталий Янелт бе точен с глава след разбъркване в противниковото наказателно поле.

Както през първата част, гостите отново съумяха да поведат. Къртис Джоунс стреля мощно извън наказателното поле и след рикошет в противников играч топката попадна в мрежата на Давид Рая за 3:2.

Новаците в елита обаче не се отказаха и отново изравниха за 3:3. Резервата Йоан Уиса прехвърли Алисон от непосредствена близост в 83-та минута.

Ливърпул е лидер в класирането с актив от 14 пункта. Брентфорд е 9-и с 9 точки.

Автор: Милен Костов