Българският зъболекарски съюз и Надзорният съвет на НЗОК договориха анекса към Националния рамков договор 2023 - 2025 г. Той ще бъде подписан официално през следващата седмица.
Бюджетът за дентална помощ тази година е над 358 млн. лв. Пакетът от безплатни дейности, които се покриват от НЗОК, не е променен. Според председателя на зъболекарския съюз доктор Николай Шарков безплатните дейности, които покрива Касата за хората над 18 години, е недостатъчен. По думите му в него трябва да бъдат включени и дейности като лечение на усложнение след кариес например.
От месец май тази година НЗОК ще плаща на зъботехниците частично изработването на тотална протеза за здравноосигурените българи. За целта са предвидени 3 млн. лв. Така, според шефа на зъболекарите, пациентите ще плащат по-малко за протези. Тепърва ще се уточнява колко точно от стойността на протезите ще покрива НЗОК.
Председателят на Българския зъболекарски съюз каза, че годишно у нас се изработват около 65 хиляди тотални протези.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Леонардо ди Каприо и Джеф Безос започнаха инициатива за спасяването на 100 от най-застрашените видове на планетата
Епидемията от ебола в ДР Конго е „по-критична от всякога“, съобщиха от „Лекари без граници“
Изложбата „Забравените божества“ в Националния археологически институт с музей при БАН
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг
Християн Даскалов: Не всеки неоторизиран достъп означава пробив на данни, но показва сериозни пропуски в киберсигурността
Тихомир Безлов: Фентанилът е толкова опасен, че човек може да предозира с няколко зрънца