Обилните валежи през последните 24 часа доведоха до преливане на река Вучица и наводнения във Вировитичко-подравска област, в град Ораховица и околните общини, където са паднали почти 80 литра дъжд на квадратен метър, съобщи Хърватската телевизия.
Щабът за гражданска защита на град Ораховица е активиран, а на терена вече са служители на държавната фирма "Хърватски води", пожарникари, комунални служби и лодка на Пожарната служба в град Слатина, за евентуална евакуация. Наводнени са домакинства, затворени са няколко улици. Високи са водните нива на реките Вучица и Войловица.
В наводнените части на Вировитичко-подравска област проблемът е причинен от напоената с вода почва, която не може да поеме валежите и водата от двете реки. След град Ораховица, ситуацията става тревожна в село Лукавац близо до Слатина, където тази сутрин придошлите води затвориха пътя.
В Ораховица има наводнени къщи и дворове, каза за ХИНА Игор Андрович, областен управител на Вировитичко-подравска област. В района Зденци, в село Славонске баре, водата застрашава частни имоти, поради което всички експертни служби са на място и, подобно на Ораховица, се изграждат земни насипи.
Стотици фалшиви произведения на изкуството бяха открити в известна галерия в Атина
Нов рекорд за Гинес: Готвач от Истанбул приготви лахмаджун с дължина 63 метра (ВИДЕО)
Хиляди се събраха в подкрепа на Имамоглу в навечерието на годишнината от ареста му
На прага на екокатастрофа? Морето изхвърли 9 делфина и над 300 птици от защитен вид