Олимпиакос победи Виртус Болоня за пета поредна победа в Евролигата

Отборът от Пирея успя да навакса пасив от 9 точки, за да спечели със 74:69.

от Вяра Илиева
09:19, 08.03.2024
Чете се за: 02:45 мин.
олимпиакос победи виртус болоня пета поредна победа евролигата

Олимпиакос постигна важна победа при гостуването си на Виртус Болоня в мач от 28-ия кръг на Евролигата.

Отборът от Пирея успя да навакса пасив от 9 точки, за да спечели със 74:69 и да запише петата си поредна победа в Евролигата. Двата отбора вече са равен баланс 17–11. Гърците заемат петата позиция, а италианският тим е седми.
Капитанът на Олимпиакос Костас Папаниколау отбеляза 16 точки и взе осем борби в едно от най-добрите си представяния този сезон.

Айзея Канаан завърши с 12, а Мустафа Фол се отчете с 11 точки. Филип Петрушев приключи със седем точки, всичките в последния период, като записа и седем ключови борби.

„Ние сме в последната част от сезона и сега трябва да се засилим. Когато отбор като нас, който е дефанзивен отбор, получи 46 точки през първото полувреме, нещо не е наред”, каза Папаниколау.

Олимпиакос направи изключителна серия от 16-0, след като изоставаше с 37:46 в края на втората четвърт, и обърната играта с главата надолу през третия период. След офанзивно силно първо полувреме, Виртус се бориха изключително много, но успяха да вкарат само пет точки през третата четвърт, когато съперниците им успяха да наваксат изоставането си и затвориха третата четвърт при 57:51 в тяхна полза.

„Получихме само пет точки през третата четвърт и това казва всичко“, заключи Костас Папаниколау.

Токо Шенгелия се отличи за Виртус с 15 точки, шест борби, четири асистенции и четири отнети топки.

„Смятам този мач за най-важния за сезона. Цифрите през второто полувреме бяха невероятни”, каза треньорът на Олимпиакос Йоргос Барцокас.

"Олимпиакос влезе във второто полувреме, както се очакваше, супер агресивно и не успяхме да запазим същото ниво на баскетбол, което имахме през първото полувреме“, призна треньорът на Виртус Лука Банки.

В следващия кръг на 14 март, Олимпиакос приема Панатинайкос в гръцкото дерби на Евролигата, а на следващия ден Виртус е домакин на Реал Мадрид.