Отборите на Миньор 2015 и БУБА Баскетбол с отлично начало на финалите за момчета U16

отборите миньор 2015 буба баскетбол отлично начало финалите момчета u16
Снимка: БК БУБА Баскетбол
18:01, 29.05.2024
Чете се за: 03:02 мин.

Миньор 2015 и БУБА Баскетбол започнаха успешно на финалите за момчета до 16-годишна възраст в София.

Съставът на Милен Дудев надигра Черно море Тича след 87:57 в мач от първия кръг в група А. В зала „Триадица“ пернишкият тим водеше в резултата през целия двубой и не даде особени шансове на играчите на Денислав Коцев.

Символичните гости овладяха инициативата на бърза ръка на старта на първата част и след нейния край се откъснаха със 17 точки напред. „Чуковете“ продължиха по същия начин и през цялата втора част, а на голямата почивка фиксираха 42:28 в своя полза. През второто полувреме тимът от Перник отново не спря с убедителното си представяне и довърши започнатото.

Георги Димов поведе Миньор към убедителната победа с 27 точки, 8 борби, 7 асистенции. Валентино Ковачев (4 тройки) и Иво Валентинов (5 завършващи подавания) реализираха по 17.

Мартин Попов регистрира 19 точки, 5 борби, 10 асистенции и 5 откраднати топки за Черно море. Светослав Савов приключи със 17 точки и 13 овладени под двата ринга топки.

БУБА Баскетбол водени от Ивайло Желев не срещнаха проблеми срещу Дунав 2007 Русе и записаха успех със 104:71 в другия мач от група А в първия ден на финалите.

Столичният отбор, който преди дни спечели бронзовите медали за Купата на БФБ, поведе още през първото полувреме, а през второто затвърди своето превъзходство срещу момчетата на Цветан Тошков.

Високата резултатност бе водеща в началото, а в края на първата част столичният отбор се сдоби с аванс от 5 точки. Гостите се постараха да поставят равенство на таблото в средата на втория период, но домакините отговориха и след 20 минути игра поведоха с 56:41. През второто полувреме домакините на финалите отново бяха по-добри и сложиха окончателен край на интригата.

Лазар Петров се отличи за БУБА с 19 точки и 8 асистенции. Калоян Пенев реализира 16, Мартин Гогов има 15 точки. Преслав Колев записа 12 и 8 борби, Денис Партанков приключи с 10 и 8 овладени под двата ринга топки.

Йоан Иванов бе най-добър за Дунав с 16 точки. Краснемир Димитров добави 13, Даниел Иванов ( 7 борби и 9 асистенции) и Георги Войчев (14 овладени под двата ринга топки) отбелязаха по 12.

Чете се за: 03:00 мин.
Трето място за момчетата на Европейската отборна купа по тенис до 14 г., шеста позиция за момичетата
23:07, 02.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.