Отлична Борислава Христова изведе Жирона до победоносен старт в Еврокъп

Българката бе над всички за испанките

от Веселин Михайлов
20:53, 10.10.2024
Снимка:

Борислава Христова и Жирона поставиха ударен старт на сезона в Еврокъп. Българката и нейните съотборници не пощадиха Еереван Фоксис след категоричното 112:57 в мач от първия кръг в група L.

По този начин баскетболистките на Роберто Игнес дадоха заявка за силно представяне във втория по сила турнир на Стария континент.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Гостите успяха да си осигурят водачеството още в началото и след 10 минути игра стигнаха до точка разлика. Във втората част испанките вече загатнаха на какво са способни и преднината им придоби доста по-солидни размери, за да се изстрелят при 54:29 на голямата почивка. През второто полувреме тимът от Жирона затвърди доминацията си и до края улесни своята задача.

Христова бе селектирана в стартовата петица и блесна с пълна сила за участника в испанския елит. Българската националка окупира реализаторския връх, давайки тон за разгрома на арменките. Крилото остави на сметката си 21 точки, 2 борби, 3 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър за 21 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си тя бе 6/12 от средна дистанция, 2/4 отвъд дъгата и 3/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Каролина Гереро се отчете с 16 точки и 6 борби. Клара Лундквист отбеляза 15 точки.

Наоми Мбанду и Анастасия Сущик записаха по 11 точки за домакините, като първата има и 5 борби.

На 16 октомври (сряда) Христова и компания ще приемат Ла Молизана Кампобасо.

СЗО: През 2025 година всеки втори ще е късоглед