Стада овце и кози преминаха по улиците на Мадрид, за да отбележат традиционния фестивал на миграцията на добитъка.

Фестивалът се отбелязва от 1994 година, но миналогодишното издание не се състоя заради страхове от разпространението на болести по животните.

Тази година обаче стадата се завърнаха по улиците на Мадрид, водени от овчари в традиционни облекла. Шествието премина през историческия център на града по древните пътища използвани някога за преместване на стадата от северните към южните пасища.

Жителите и гостите на Мадрид се радваха на гледката на овце и кози по улиците вместо автомобили.

СНИМКИ: АП/БТА


Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Австралийски учени определиха възрастта на най-стария астероиден кратер на Земята
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери на КАТ с изкуствен интелект