Победа и загуба за 14-годишните на старта на турнира по проекта YDF на ФИБА в Скопие

победа загуба годишните старта турнира проекта ydf фиба скопие
Снимка: БФ баскетбол
07:36, 02.11.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Националните отбори на България при 14-годишните започнаха с победа и загуба срещу Северна Македония участието си на турнира по проекта YDF на ФИБА в Скопие.

На старта момичетата се наложиха над състава на домакините с 68:63. Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, след което баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова водеха с 42:33. Авансът им на два пъти достига 16 точки след паузата и въпреки силния финален щурм на съперника, те удържаха водачеството си до последно.

Катрина Бозова завърши с 20 точки, 8 борби, 5 асистенции, 6 откраднати топки и 3 чадъра, а Александра Атанасова се отчете с 10 точки и 7 борби, но не завърши срещата заради натрупани нарушения.

Момчетата обаче претърпяха поражение от Северна Македония с 55:60. Тимът на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас поведе със 17:10 след първата част, а на почивката разликата от 7 точки се запази. След паузата настъпи подем в играта на домакините, които стигнаха до пълен обрат и преди заключителния период бяха напред с 44:42. В оставащото време македонците поведоха и с 9 точки и макар нашите да успяха да изравнят, до края не успяха да си върнат водачеството. Заради техническа причина в залата срещата бе прекъсната близо четири минути преди края и завърши малко преди полунощ местно време.

Георги Димов отбеляза 13 точки за България, с 11 и 8 борби е Калоян Марчев, а Мартин Танев добави 12 борби.

По програма четвъртък е почивен ден за отборите ни, а в петък (3 ноември) те ще се изправят срещу съставите на Турция.

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.