Победа за баскетболните националки до 18 г. на турнира в Чехия

За българките предстои мач срещу Румъния

Български национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години Деница Манолова
Снимка: Българска федерация по баскетбол
18:38, 20.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националният отбор на България за девойки до 18 години спечели втория си мач от международния приятелски турнир в Чехия. След загубата от домакините на старта, днес тимът надви Австрия с 67:56.

Първото полувреме бе много оспорвано с чести смени на водачеството. Разликата обаче така и не надвиши 7 точки, а почивката дойде при 35:32 в полза на съперника.

След нова поредица обрати след паузата, баскетболистките на Маргарита Маринкова направиха силна серия в края на третата и началото на последната част и се откъснаха с 9, като удържаха водачеството си до последно.

Деница Манолова завърши срещата с дабъл-дабъл от 19 точки и 12 борби, а Гергана Маданкова има 14 точки.

В последния си мач в турнира България ще се изправи срещу Румъния, като двубоят е на 21 юли (неделя).

НА ЖИВО: Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица