64-годишен димитровградчанин с пневмония и COVID-19 се лекува в дома си с близки, при наличието на свободни места за болни с вируса. Случаят е показателен за това, че при нарастващия брой на заразени, системата не сработва съвсем. Спазвайки процедурата, личният лекар подава сигнал на 112. Въпреки това, пациентът не е откаран в болница.
Линейка не е дошла на адрес с обяснението, че няма места където да бъде настанен пациента, разказа Петър Петров, негов близък.
Мъжът е добре, вече се е справил и с температурата. В момента той е у дома на медикаментозно лечение.
Д-р Соня Димитрова от РЗИ-Хасково обясни, че проверка по случая тепърва ще се състои.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите