Портланд спря серията от пет победи на Сакраменто в НБА, Везенков не успя да се разпише

За 9 минути на терена Везенков записа борба и асистенция.

портланд спря серията пет победи сакраменто нба везенков успя разпише
08:31, 27.12.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Портланд победи като домакин Сакраменто със 130:113 и спря победната серия на "кралете".

Тимът на Александър Везенков имаше пет поредни успеха. Сакраменто има още две гостувания на 30 декември и 1 януари, преди да се завърне у дома.

Александър Везенков игра 9 минути в двубоя, като не успя да се разпише, а на актива си добави борба и асистенция.

Везенков се появи за две минути и половина в края на първата част, която премина равностойно, с лек превес на Сакраменто. Той извърши нарушение, което го извади от игра в последните секунди от частта, за защитата на Кингс. Веднага след това българинът се завърна в игра, за старта на втория период. Там той игра 5 минути и направи асистенция, но втори опит за тройка му бе блокиран от съперника.

Сакраменто изгуби инициативата в тази втора част, а Портланд се възползва и направи страхотна серия, за да поведе с 19 малко преди паузата. Гостите отговориха със своя серия от 14-2, за да скъсят до 67:60 на почивката.

Везенков не игра в третата част, и се появи обратно едва в последните минути от двубоя. Портланд не погледна назад и води през цялото второ полувреме, особено убедително в заключителната четвърт.

Анфърни Симънс вкара 29 за успеха на домакините, Дуоп Рет добави 25.

43 точки за Сакраменто отбеляза ДеАрън Фокс, 34 и 12 борби добави Домантас Сабонис, а в края на мача завръщане в игра направи центърът Алекс Лен.

Доброволци от Варна помагат на социално предприятие
Митрополит Антоний: Патриархът се възстановява, но достъпът до него е ограничен заради вирусите