Усложнена остава обстановката с пожарите в Благоевградско. Все още продължава борбата с огъня край село Сенокос община Симитли. Огънят вече бушува в Пирин планина. Теренът е труден за гасене и няма достъп за тежката техника.
Но за щастие пожарът, който избухва през вчерашния ден в Кресненското дефиле, вече е потушен.
За сметка на нова избухна нов в община Невестино. Огънят е обхванал около 500 декара сухи треви и горски масив.
В момента там има тежка техника, която прокопава просеки, за да ограничи огъня. Вероятната причина е човешка небрежност. Засега няма опасност за населените места.
Продължават да бушуват и двата пожара - единият с границата ни с Гърция, който вече две седмици бушува и в Малешевска планина, който е вече пети ден. И на двете места положението донякъде е овладяно. Но през следобедните часове се появява вятър, който много често променя огъня от низов във върхов.
Вижте повече в прякото включване на Аксения Ангелова
В първия си работен ден: Мъж се барикадира в гараж "Земляне" с искане за по-висока заплата
Ремонт в подножието на Царевец, част от улиците са временно затворени за движение
Програмата на "Прогресивна България" – икономическо развитие и борба с олигархичния модел
В "Референдум": Поскъпването на храните и горивата – какви са причините и възможните решения?