Районна прокуратура-Пловдив изпрати писмо до Регионалното управление на образованието, с препоръка да организира разяснителна кампания в училищата по повод настъпил инцидент, при който пострада ученик.
На 3 юни 2022 г. в района на Сточна гара в града под тепетата 16-годишно момче се качва на вагон с намерение да си направи селфи с мобилен телефон. От получената волтова дъга детето пада на земята и е откарано в болница с множество изгаряния.
По случая в Районна прокуратура-Пловдив се извършва разследване по образувано досъдебно производство. В писмото е посочено, че това не е първи случай, при който деца правят опити за снимки по покривите на вагони, намиращи се на различни жп гари на територията на областта.
В тази връзка Районна прокуратура-Пловдив препоръчва на РУО да бъдат предприети незабавни действия по разясняване на опасностите от подобен тип поведение сред учениците в областта.
15 000 евро обезщетение: Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния си арест
КС ще разгледа спор за решението България да се включи в Съвета за мир на Тръмп
От доживотна на 20 г. затвор: Намалиха присъдата на мъжа от Перник, пребил до смърт жена си Анита
Две години и половина след нападението делото "Дебора" продължава с разпит на свидетели
Програмата на "Прогресивна България" – икономическо развитие и борба с олигархичния модел
Крал Чарлз III пред Конгреса: Британско-американските връзки са незаменими и неразрушими