Стотици демонстрираха в Тел Авив срещу връщането на ограничителните мерки заради ръста на заразените от COVID-19.
През последните дни Израел започна да прилага трета доза ваксина за хора над 60 години, върна задължителните маски на закрито и санитарните пропуски за посещение на фитнес зали, ресторанти и хотели.
Недоволните носеха плакати, че пандемията е измама и издигнаха лозунги срещу ваксините.
Властите заявиха, че правят всичко възможно да избегнат нов локдаун, така че икономиката да остане отворена. Близо 60 на сто от израелците имат две дози ваксина, предимно на "Пфайзер", но един милион отказват да се имунизират.
Тази седмица Израел отбеляза най-голям брой новозаразени и хоспитализирани от пролетта. Повечето нови случаи са на по-заразния Делта-вариант.
Башар Асад и брат му бяха осъдени задочно на смърт, присъдата е издадена в Сирия
Башар Асад е осъден на смърт в Сирия заради престъпления по време на 14-годишната гражданска война в страната
За престъпления срещу човечеството Башар Асад и брат му бяха осъдени задочно на смърт в Сирия
Съветът за мир за Газа: Израел ще се изтегли едва след пълното разоръжаване на Хамас
Николай Младенов: Отхвърленият от Израел план за Газа е единствният път за мир
След взрива във Военния завод: Разследващите започнаха огледи на мястото
Премиерът Радев свика институциите заради детската престъпност и насилието