Рилски спортист е на трети пореден финал за Купата на БФБ при девойките U19

Във финала Рилски спортист отново ще спори с Берое Стара Загора.

рилски спортист трети пореден финал купата бфб девойките u19
07:09, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Баскетбол

Рилски спортист се класира за финала в турнира за Купа БФБ при девойките U19 за трета поредна година. Във втората полуфинална среща, изиграна в столичната зала „Триадица“, баскетболистките на Маргарита Маринкова надвиха убедително Черно море Одесос с 91:39.

В спор за трофея тимът от Самоков ще се изправи за втора поредна година срещу победителя от първия полуфинал Берое Стара Загора, докато съставът от Варна ще спори за бронза. Мачовете за медалите са във вторник (30 април).

Отборът на Маргарита Маринкова изигра силно първо полувреме, наказвайки грешките на противника си на бърза атака, за да излезе на почивката с убедителна двуцифрена разлика при 52:23.

След подновяването на играта Черно море Одесос продължи да има проблеми в нападение, с които даде възможност на Рилски спортист да направи разликата още по-голяма. Така до сирената баскетболистките на Маргарита Маринкова не дадоха никакъв шанс на противника си да намали разликата и още повече да помисли за някакъв обрат в резултата.

Деница Манолова бе най-резултатна за Рилски с 18 точки, като оформи и дабъл-дабъл с 10 борби. Гергана Бъчкова има 14 и 5 откраднати топки, Силвия Миленова добави 11 и 6 борби, с 11 завърши Ивана Бонева, по 10 вкараха Катрина Бозова и Ивета Петрова.

За Черно море Одесос по 8 точки отбелязаха Никол Арсова и Николета Стойнова.

Още Баскетбол

Цървена звезда спечели трофея в баскетболната Адриатическа лига
09:11, 20.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Шампионът Денвър е аут от битката за титлата в НБА след четвърто поражение от Минесота Тимбъруулвс
08:24, 20.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Индиана Пейсърс спечели Мач 7 в "Медисън Скуер Гардън" и се класира за финала на Източната конференция на НБА
01:09, 20.05.2024
Чете се за: 04:30 мин.
Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
Чете се за: 02:17 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)
Чете се за: 01:42 мин.
Аликанте и Константин Костадинов започнаха със загуба на четвъртфиналите в испанската Leb Oro
12:47, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
Херцогиня Софи се срещна с първата дама на Украйна Олена Зеленска (СНИМКИ)