Рома надигра Торино и се изравни с Ювентус в класирането

11:21, 18.12.2020
Чете се за: 00:34 мин.
рома надигра торино изравни ювентус класирането

"Римските вълци" постигнаха важна победа над гостуващия Торино с 3:1 в последен мач от 12-ия кръг на италианската Серия "А" и се изравниха по точки на третото място в класирането с Ювентус.

Двата отбора имат по 24 пункта, а пред тях са само лидерът Милан с 28 и Интер с 27.

Загубата на торинци изглеждаше предрешена, когато още в 15-та минута Вилфрид Синго остави своя тим с човек по-малко на терена заради червен картон.

Виненочервените бързо се възползваха от численото си предимство и си осигуриха комфортен аванс още преди почивката след попадения на Хенрих Мхитарян и Жордан Верету.

През втората част очаквано темпото на игра спадна, но това не попречи на Рома да направи преднината си класическа чрез Лоренцо Пелегрини в 68-та минута.

Пет минути по-късно обаче груба грешка в отбраната на "вълците" позволи на Андреа Белоти да отбележи почетното попадение за състава на Торино.

Така гостите вече нямат победа в първенството в шест поредни мача, като в последните три допуснаха и поражения, което им отрежда предпоследната 19-та позиция.