Рома затвърди третото си място в Серия "А"

"Вълците" записаха категоричен успех над Удинезе с 3:0

рома затвърди третото серия
09:26, 17.04.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Рома затвърди третото си място в класирането в италианското футболно първенство, след като в среща от 30-ия кръг се наложи с 3:0 над гостуващия Удинезе.

Играчите на старши треньора Жозе Моуриньо имаха превъзходство през целия мач и можеха да се поздравят с дори по-изразителна победа.

На "Олимпико" "вълците" поведоха в 37-ата минута с гол на Едоардо Бове. Рома получи правото да изпълни дузпа, при която обаче Браян Кристанте стреля в страничната греда. Но съотборникът му Бове се оказа най-съобразителен и стигна пръв до топката, за да я прати във вратата с удар с десния крак.

Малко след това Лоренцо Пелегрини можеше да удвои от пряк свободен удар, но изстрелът му рикошира в гредата.

Капитанът на Рома все пак записа името си сред голмайсторите в 55-ата минута, когато завърши с техничен удар бърза контраатака на тима си. Той се възползва от извеждащия пас по земя на Андреа Белоти и с копване прати топката за втори път в мрежата на "зебрите".

Удинезе имаше най-добрия си шанс да се върне в мача в 69-ата минута, когато получи дузпа. Ударът на Роберто Перейра обаче бе спасен от вратаря Руи Патрисио.

В края на двубоя английският таран на домакините Тами Ейбрахам оформи крайния резултат с удар с глава.

С победата Рома събра 56 точки, с които изостава на пет от втория Лацио и води с три пред четвъртия в подреждането Милан. Удинезе е на 12-о място с 39 точки.