Днес отдаваме почит пред паметта на жертвите на комунистическия режим
Днес отдаваме почит пред паметта на жертвите на комунистическия режим. На 1 февруари 1945 година са разстреляни трима царски регенти, 67 депутати, министри, офицери, общественици, интелектуалци и духовници, осъдени на смърт от т. нар. "Народен съд", заявяват в позиция от Министерския съвет.
"Наш дълг е да помним историята, защото забравата ражда нови тирании. Свободата и демокрацията никога не са даденост – те са отговорност на всяко поколение", коментира министър-председателят Росен Желязков.
Поклон пред жертвите на комунизма, допълват от Министерския съвет.
Иван Демерджиев за Баба Алино: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк