Конституционният съд в Скопие образува дело
Конституционният съд в Скопие образува дело за законността на протокола от второто заседание на Съвместната междуправителствена комисия с България.
Протоколът беше подписан в София на 17 юли 2022 година от тогавашните министри на външните работи на двете страни - Теодора Генчовска и Буяр Османи.
Съгласно чл. 12 от Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество съвместната междуправителствена комисия провежда редовни срещи един път годишно.
Целта е преглед на ефективното му прилагане, приемане на мерки за подобряване на двустранното сътрудничество, както и решаване на възникнали по време на изпълнението на Договора въпроси. Вносителката на инициативата иска отмяна на протокола.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско