Шампион 2006 отново заслужи бронза на Купа БФБ при девойките U19

шампион 2006 отново заслужи бронза купа бфб девойките u19
19:29, 30.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Шампион 2006 спечели бронзовите медали на Купа БФБ при девойките U19 за втора поредна година, след като в мача за третото място в зала „Триадица“ в София тимът се наложа над Черно море Одесос със 76:49.

Двубоят започна с около 25 минути закъснение заради липса на доктор, но иначе след неговото начало столичани бързо се откъснаха в резултата и след първата четвърт водеха убедително с 28:9. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката разликата от 19 точки в полза на Шампион 2006 се запази, този път при 47:26.

Резултатността рязко спадна след паузата, но отборът на Ирена Колева поддържаше аванс от 15-20 пункта и преди заключителната четвърт се оттегли при 54:34 в своя полза, а до края успя да спечели още по-убедително.

Шампион 2006 загуби борбата, но показа много по-точен мерник от близка и средна дистанция, а освен това отбеляза и 10 тройки срещу нито една за гостите, водени от Кирил Болшаков, които допуснаха и 35 грешки в мача.

Габриела Коцева стана най-резултатна за победителите с 15 точки, Анджела Стамболян има 13, а Елена Драгоева добави 12.

За Черно море Одесос Нелина Пемпирева записа 25 пункта, докато Николета Стойнова направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 17 борби.

Малко по-късно днес в спор за трофея един срещу друг ще се изправят отборите Берое Стара Загора и Рилски спортист в повторение на миналогодишния финал.

Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия
17:37, 21.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Александър Лазаров се завърна на корта със загуба срещу бивш номер 16 в света
17:34, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Как се справят спортистите с голямата часова разлика и какво е таймирана тренировка? (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Диего Шварцман се справи безпроблемно с първия си съперник в квалификациите на Ролан Гарос
15:53, 21.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Свилен Русинов и Тервел Пулев участваха в третото издание на „Златните ръкавици на България“, по случай 100-годишния юбилей на БФ Бокс
Чете се за: 03:42 мин.
Министър Георги Глушков се срещна с вицепрезидента на Ръгби Европа Кристиан Дюля
14:56, 21.05.2024
Кметът на Париж ще убеди парижани, че е безопасно да се къпят във водите на река Сена
Българските състезателки проведоха подиум тренировка преди европейското по спортна гимнастика за жени и девойки