Шампион 2006 постигна победа над Шоутайм в женското баскетболно първенство

Анджела Стамболян беше най-полезна за успеха

Шампион 2006
20:38, 16.02.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Шампион 2006 победи Шоутайм със 70:64 (14:22, 13:16, 17:18, 26:8) и записа трети пореден успех във втората четворка на женското баскетболно първенство на България.

Столичанки изоставаха в резултата през по-голямата част от двубоя, но стигната до успеха след силна последна четвърт.

Шампион 2006 заема първото място в класирането с пълен актив от три успеха на втория етап на шампионата. Шоутайм е втори с една победа и две загуби.

Анджела Стамболян беше най-полезна за успеха с 20 точки и 9 борби. Елена Драгоева завърши с 14 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Габриела Коцева с 11 точки и 9 борби.

Виктория Георгиева се отличи за гостенките с 14 точки, а Анхела Йошовска и Габриела Ангелова вкараха по 11.

На 24 февруари (събота) Шампион 2006 ще гостува на (Дунав) Русе, а тимът от Варна ще приеме Академик (Пловдив).