Шампионът Наполи пропиля два гола аванс и завърши наравно с Болоня като гост

17:48, 28.05.2023
Чете се за: 01:32 мин.
Наполи

Отборът на Наполи завърши наравно 2:2 с Болоня като в двубой от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия А.

Вече коронясаният шампион на Италия откри резултата на „Стадио Ренато Дал'Ара“ четвърт час след началото след груба грешка на вратаря на домакините Лукаш Скорупски. Полякът сгреши при подаване по земя към бранител на Болоня, като пасът му бе пресечен от прозорливия Виктор Осимен, който овладя кълбото, след което се разписа на празна врата.

Отново Осимен бе точен в 54-ата минута, когато с изстрел от далечна дистанция се разписа след асистенция на Бартош Бережински.

Болиня намали изоставането си чрез Люис Фергюсън след малко повече от час игра, а Лоренцо Де Силвестри изравни в 84-ата минута.

В класирането Наполи е лидер с 87 точки, на 18 пункта преднина пред втория Интер Милано. Болоня пък заема 11-ата позиция с 51 точки от 37 изиграни мача.

Верстапен спечели с лекота в Монако и записа четвърта победа за сезона във Формула 1
Денков: Говорих с Мария Габриел, надявам се до дни да влезем в работен диалог