Силна последна четвърт донесе успеха на Балкан Ботевград при визитата на Черно море

силня последна четвърт донесе успеха балкан ботевград визитата черно море
20:15, 09.03.2024

Балкан Ботевград се завърна към успехите в Националната баскетболна лига и в среща от третия кръг на Първата шестица в първенството победи с 95:79 като гост Черно море Тича в зала "Христо Ботев" във Варна.

"Зелените" започнаха много силно мача и още в самото начало дръпнаха с двуцифрена разлика при 12:2, но постепенно домакините заиграха по-добре и в края на първата четвърт дори водеха с 25:24 след общо 18 точки на Тач Ънру и Къртис Джоунс. В хода на втората част варненци направиха опит да се откъснат в резултата, но въпреки това ботевградчани не допуснаха това да се случи и на почивката дори се оттеглиха с преднината при 50:46.

След подновяването на играта момчетата на Небойша Кнежевич отново за кратко стигнаха до двуцифрен аванс при 68:56, но до края на четвъртината "моряците" съумяха да намалят пасива си и така преди решителните десет минути таблото показваше 73:65 в полза на гостите. В началото на последния период Черно море почти успя да се добере до равенството при 76:79, но в оставащото време до края домакините успяха да реализират едва три пункта срещу 19 за своя съперник, за да дойде и крайното 95:79 за състава на Балкан.

Йордан Минчев завърши с 26 точки за победителите, а Димитър Димитров приключи с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 11 борби.

За варненци над всички с 24 пункта бе Къртис Джоунс, докато 22 вкара Тач Ънру.

След този двубой Балкан Ботевград остава на 4-ото място в класирането с баланс 15-9, а Черно море Тича заема 6-ата позиция с показатели 11-14.