Спартак Плевен надви Рилски спортист след продължение в мач с 24 тройки

спартак плевен надви рилски спортист продължение мач тройки
21:48, 08.12.2023
Чете се за: 03:02 мин.

Спартак Плевен победи гостуващия Рилски спортист с 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение в откриващата среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Редовното време завърши 85:85.

След успеха Спартак се изкачи второто място в класирането със седем победи и четири поражения, а гостите са четвърти с баланс 6-5.

Двубоят беше изключително оспорван, премина през много обрати, но в крайна сметка в допълнителните пет минути домакините спечелиха с 12:10 и така се поздравиха с успеха.

Отборът на Рилски спортист започна доста силно и в края на първата четвърт имаше аванс от 16 точки при 29:13. Момчетата на Любомир Минчев се опитаха да намалят изоставането си и след по-добри изяви на паркета в хода на втората и третата четвърт преди заключителните минути изоставаха само с 5 пункта при 62:72.

В решителната част плевеначани изравниха за 71:71 с кош на Цветомир Чернокожев, след което направиха обрат и поведоха със 79:73. 26 секунди преди сирената Спартак имаше аванс от 83:80, но Чавдар Костов вкара тройка, а Александър Янев бе точен на два пъти от наказателната линия за 85:83 в полза на гостите от Самоков. В оставащото време до края обаче на свой ред Станимир Маринов вкара два фаула и така прати срещата в продължение.

В добавените пет минути домакините взеха аванс с 90:85 и до края водеха. Деян Карамфилов беше точен от далечна дистанция за гостите, за да намали пасива на 95:96 преди Станимир Маринов да фиксира крайното 97:95 за Спартак с един наказателен удар три секунди преди края.

За плевенчани именно техният капитан беше най-полезен с 22 точки, Родни Първис добави 14, Николай Стоянов вкара 13, а с по 12 точки завършиха Цветомир Чернокожев и Брайънт Томас.

В същото време за Рилски спортист Джоузеф Лоусън завърши с "дабъл-дабъл" - 25 пункта и 10 борби, Чавдар Костов вкара 22 пункта, а по 12 реализираха Александър Янев и Деян Карамфилов.

В следващия кръг Спартак Плевен ще гостува на Академик Пловдив на 18 декември, а два дни по-рано Рилски спортист се изправя срещу Миньор 2015 Перник.