Победата е 17-а за плевенчани от началото на сезона

спартак плевен група шестима души гостуването дания
Снимка: НБЛ
17:54, 02.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Спартак Плевен записа убедителен успех над Черно море Тича със 121:75 (32:14, 29:24, 36:18, 24:19) като домакин в мач от 23-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата е 17-а за плевенчани от началото на сезона, докато Черно море Тича допусна 13-а загуба.

Варненци успяха да се противопоставят на Спартак само в началните минути, а до края на първата четвърт домакините поведоха с 32:14 и установиха пълно превъзходство.

До почивката плевенчани добавиха още 5 точки към преднината си и се откъснаха с 61:38, а след още по-резултатна трета част Спартак вече водеше с 97:56. Преднината на водения от старши треньора Любомир Минчев тим достигна внушителните 52 точки през второто полувреме.

Родни Първис бе най-резултатен за победата с 24 точки и 2 асистенции. Константин Тошков и Джулиен Люис вкараха по 17 точки, като Тошков добави още 4 борби и 6 асистенции, а Люис – 6 асистенции. Само един от 12-те състезатели на Спартак не успя да се разпише в срещата.

По 17 точки за гостите от Варна реализираха Аверил Ъгба и Къртис Джоунс. Ъгба овладя и 6 борби.

В следващия кръг от НБЛ Спартак Плевен ще бъде домакин на Балкан на 5 март, а Черно море ще приеме Черноморец във Варна на 6 март.

Александър Томаш: Съобразяваме се със ситуацията в клуба, вярвах, че можем да се преборим в евротурнирите