Плевенчани спечелиха серията с Черно море

20:35, 03.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
рилски спортист справи спартак плевен поредна победа нбл
Снимка: НБЛ

Спартак Плевен победи Черно море с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20, 23:16) в третия решителен мач от четвъртфиналната серия в Националната баскетболна лига.

Домакинът печелеше всеки един от мачовете. Плевенчани спечелиха първата среща, преди "моряците" да изравнят серията. Третата решителна среща отново бе в полза на баскетболистите от Плевен.

Варненци спечелиха първата четвърт и изгради аванс от 3 точки. Домакините обаче се върнаха в двубоя и водеха със 7 пункта на почивката.

След почивката възпитаниците на Георги Давидов стигнаха до обрат в зала „Балканстрой“ в Плевен, но авансът им се задържа твърде закратко. Баскетболистите на Любомир Минчев бяха по-резултатни в заключителните 10 минути ит двубоя и заслужено се поздравиха с успеха.

Къртис Джоунс бе най-резултатен с 28 точки, 3 борби и 1 асистенция, докато Иван Спиров се отчете с дабъл-дабъл след 15 пункта и 10 борби. Родни Първис се отчете с 23 пункта за победителите.

Първите два мача от полуфиналната серия срещу Рилски спортист ще се изиграят в Самоков на 7 и 9 май, а третият ще бъде в Плевен на 12 май. Евентуален четвърти ще се изиграе отново в Плевен на 14 май, а пети сблъсък е предвиден за 17 май в Самоков. Играе се до три победи от пет мача.

Нова схема: Измамници се възползват от онлайн пазаруването в празничните дни
Кандидат-депутатските битки - кои са водачите на евролисти?