Специализирана полицейска операция съвместно с МВР, Агенция "Митници", Автомобилна администрация и НАП се проведе на АМ "Струма" край Благоевград.
Акцията е по метода широкообхватен контрол. Държавните контролни органи проверяват леки, тежкотоварни автомобили и автобуси. Следят се за претоварени тирове, препълнени автобуси, както и лицензите на транспортните фирми.
След 4-часовата акция са служителите на сектор "Пътна полиция" са проверили: 73 МПС, от тях 19 товарни и 54 леки автомобила. Извършени са 74 проверки за употреба на алкохол, като всички резултати са отрицателни. Констатирани 24 нарушения, като от тях 5 за нередовни пътни документи и 19 за техническа неизправност. Съставени са 5 акта за установено административно нарушение и 5 фиша. Съставени са и 27 електронни фиша.
Автор и снимки: Али Мисанков
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube