Стилияна Николова е временно втора в многобоя на Световната купа в Баку

стилияна николова временно втора многобоя световната купа баку
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
16:35, 21.04.2023

Стилияна Николова заема второ място, а Ева Брезалиева е четвърта във временното класиране за многобоя след първите два уреда на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Николова има сбор от 66.700 точки, след като изигра силно своята композиция с обръч и има най-високата на обръч 35.650 точки, а на топка допусна неточности и има 31.050 точки.

Брезалиева събра актив от 65.700 точки (33.900 на обръч и 31.800 на топка) и се нареди на четвърта позиция.

Двете българки се класираха и за двата финала - на обръч и на топка.

Лидерка до момента е световната шампионка от София 2022 София Рафаели (Италия) с 67.550 (34.400 и 33.150), а на трета позиция е Дария Варфоломеев (Германия) с 66.100 (33.700 и 32.400).

Съдия за България на това състезание е Филипа Филипова, която днес бе в панела за трудност с тяло на обръч.

Утре предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди.

По-късно е надпреварата при ансамблите на пет обръча с участието на България.

Красимир Каменов - Къро е обявен за издирване с червена бюлетина от Интерпол
Абу-Муслим Амаев се класира за полуфиналите на европейското първенство по борба в Загреб