Стилияна Николова триумфира и във финала на лента на Световната купа в София

Другата ни представителка във финала на този уред Боряна Калейн остана на 6-а позиция

16:26, 14.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
стилияна николова триумфира финала лента световната купа софия

Българката Стилияна Николова спечели втория си златен медал по време на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София, след като триумфира в битката за разпределение на отличията на лента.

Припомняме ви, че по-рано днес младата ни грация се окичи със златото и в надпреварата на топка, както и със сребро на обръч. Към тези нейни постижения може да прибавим и второто място от съботния многобой, с което Николова приключва състезанието на родна земя с общо 4 медали.

В последното си излизане на килима 18-годишната Стилияна изигра безгрешно композицията си с лента, за което получи оценка от 33.650 точки.

По този начин нашето момиче изпревари в битката за първото място израелката Дария Атаманов (32.650 пункта) и украинката Таисия Онофричук (32.100 точки), които също намериха място на почетната стълбичка.

Във финала на лента участие взе и Боряна Калейн, чието съчетания обаче не мина без грешки и с резултат от 31.000 точки тя остана на 6-а позиция.

За Боряна все пак Световната купа в "Арена София" приключва с титлата в многобоя, както и със сребърното отличие във финала на бухалки.

До края на надпреварата в столицата остава да се проведе единствено финалът на три ленти и две топки при ансамблите, в който българският отбор ще влезе с най-добър резултат от квалификациите.