Тотнъм надви деветима от Ливърпул с автогол на Матип в последната минута

21:14, 30.09.2023
Чете се за: 02:25 мин.
Хюн-Мин Сон Тотнъм

Тотнъм победи Ливърпул с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Къртис Джоунс и резервата Диого Жота получиха червени картони, а Жоел Матип си отбеляза автогол в последната минута.

Двубоят не започна по желания начин за мърсисайдци. Къртис Джоунс получи директен червен картон след намесата на ВАР. Полузащитникът стъпи върху глезена на Ив Бисума.

Възпитаниците на Юрген Клоп все пак изглеждаха опасно в преден план, като Луиш Диаш изпрати топката в противниковата врата, макар голът да бе отменен поради засада.

"Шпорите" се възползваха от численото ви предимство на терена и откриха резултата на стадион "Тотнъм Хотспър" в Лондон. Хюн-Мин Сон засече от движение подаване в наказателното поле на Ричарлисон.

Гостите успяха да възобновят равенството в добавеното време на първата част. Коуди Гакпо получи токата с гръб към противниковата врата, завъртя се и отправи плътен удар, за да изравени.

След почивката попадение на Хюн-Мин Сон не бе зачетено поради засада на Ричарлисон.

В 69-ата минута появилият се на почивката Диого Жота получи втори жълт картон за шпагат в краката на Дестини Удоджи и остави "червените" с едва 9 души на терена.

Играчите на Анге Постекоглу стигнаха до успеха в последната 96-а минута. Жоел Матип си отбеляза автогол в опит да изчисти центриране в наказателното поле на Педро Поро.

Ливърпул регистрира първа загуба за сезона. Лондончани прекъснаха серия от 17 поредни мача без загуба за мърсисайдци.

Тотнъм се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 17 точки. Ливърпул остава 4-и с 16 пункта.

"Кмете, запиши си": Кои са основните проблеми в Пловдив
Изборите в Словакия: Битка между бившия премиер и прозападни либерали