Новият транспортен министър Гроздан Караджов е приел оставките на шефовете на НКЖИ инж. Стоян Стоянов и на БДЖ - Товарни превози Християн Кръстев. Това обяви той пред журналисти.
Назначени са временни заместващи. Чавдар Трендафил временно поема ръководството на "БДЖ-Товарни превози", а Александър Вецков – на НКЖИ, до избора на ново ръководство, заявиха от министерството за БТА.
В сряда вече бившият министър на транспорта и съобщенията Красимира Стоянова предложи на служебния премиер Димитър Главчев да бъде освободен незабавно заместник-министърът на транспорта и съобщенията с ресор железопътен транспорт - Бисер Минчев заради катастрофата с двата товарни влака край Локорско.
При инцидента загинаха двама души, а шестима бяха ранени.
Бяха поискани и оставките на генералния директор на НК „Железопътна инфраструктура“ Стоян Стоянов и управителя на „БДЖ-Товарни превози“ ЕАД Християн Кръстев.
България изрази съболезнования на Колумбия за жертвите на разрушителното земетресение
Премиерът Радев: България има потенциал да се утвърждава като регионален център
Премиерът Радев свика институциите заради детската престъпност и насилието
След взрива във Военния завод: Разследващите започнаха огледи на мястото
Минималната работна заплата: Правителството и социалните партньори договориха критериите